درباره ما

About | Gunaz about page

درباره تلویزیون آذربایجان جنوبی (گوناز تی وی)

 

گونازتی وی یا تلویزیون آذربایجان جنوبی یک رسانه غیر انتفاعی بوده و در سال ۲۰۰۴ میلادی توسط آقای احمد اوبالی تاسیس شده و برنامه های خود را از شهر شیکاگو در ایالات متحده آمریکا پخش می کند.

 

گوناز تی وی به هیچ گروه و سازمانی وابسته نبوده و بر اساس و عمل به مفاد مندرج در اعلامیه ها، کنوانسیون ها و قوانین حقوق بشری فعالیت می نماید.

 

با در نظر گرفتن ماده ۱۹ اعلامیه جهانی حقوق بشر که اعلام می دارد "هر انسانی حق آزادی عقیده و بیان دارد و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده‌ای بدون ترس و نگرانی از مداخله و مزاحمت، و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه‌ای بدون ملاحظات مرزی است." گوناز تی وی اقدام به بخش برنامه های متنوع 24 ساعته از ماهواره های مختلف بر نقاط مختلفی از جهان شامل اروپا، خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیای میانه می کند. علاوه بر این برنامه های تلویزیون گوناز تی وی به صورت آنلاین در سرتاسر جهان برای همه افراد در دسترس است.

 

ارزش های بنیادین:

 

- اعتقاد و التزام عملی به دموکراسی و حقوق بشر

 

-  پایبندی به اصول و ارزش های اخلاقی

 

- بها دادن به تنوع افکار و اندیشه

 

- توسعه و تقویت گردش آزاد اطلاعات

 

- مبارزه با نژادپرستی، تبعیض و نابرابری

 

- فعالیت و تلاش برای برابری حقوق ملل

 

- صلح طلبی، نفی خشونت و معتقد به حل مسائل از طریق دیالوگ و گفتگو

 

دیدگاه

 

گوناز تی وی به دنبال جهان عاری از تبعیض، نابرابری و نژادپرستی بوده، با این دیدگاه که در آن همه انسان ها از لحاظ حقوق و آزادی های فردی و جمعی برابرند و قابل احترام می باشند.

 

اهداف

 

- فعالیت مدنی و مسالمت آمیز برعلیه تبعیض های حکومتی و نژادپرستی در ایران

 

- مبارزه با آسمیلاسیون زبانی و نسل کشی فرهنگی ترک های آذربایجانی و شهروندان ترک سایر مناطق منطقه جغرافیایی موسوم به ایران

 

- اطلاع رسانی و توزیع عادلانه اطلاعات جهت آگاه سازی ملت ترک آذربایجان جنوبی نسبت به حقوق ملی و مدنی خویش و ستمی که بر آن می رود. به این دلیل که حکومت جمهوری اسلامی ایران با سانسور، دروغ و سرکوب آزادی اطلاع رسانی مانع گردش آزاد اطلاعات در جامعه آذربایجان و جوامع ترک می شود.

 

- توسعه دموکراسی، آزادی بیان و عقیده با تولید و انتشار اطلاعات در زمینه شاخص های دموکراسی، آزادی و حقوق بشر در جامعه آذربایجان و سایر مناطق ترک نشین در ایران

تماس با ما