تجاوز جنسی گروهی به دانش آموزان دبیرستانی در غرب تهران + ویدئو

۰۸.۰۳.۱۳۹۷, ۲۰:۲۳

گوناز تی وی: گزارش ها از ایران حاکی است که یکی از مسئولان دبیرستان پسرانه مقطع متوسطه اول یک مجتمع آموزشی غیرانتفاعی در منطقه ۲ تهران، در پی آزار جنسی گروهی از دانش آموزان، بازداشت شده است.

 

خبرآنلاین در این زمینه گزارش داده است که خانواده برخی از دانش آموزان متوجه موضوع شده و از فرد یاد شده شکایت کرده اند. یکی از اولیای دانش آموزان در گفتگو با این رسانه گفته است که پسر من از چند ماه پیش پرخاشگر و به شدت عصبی شده بود و حتی ما تصور می کردیم او دچار بیماری شده است. او را پیش پزشک بردیم و روند درمان برای پرخاشگری او ادامه یافت تا اینکه پسرم گفت در مدرسه چه بلایی به سرش آمده است.

 

آنطور که پدر دانش آموز یاد شده اعلام می کند یکی از مسئولان مدرسه با پخش تصاویر مستجهن از طریق گوشی تلفن همراه، بچه ها را وادار به اعمال غیراخلاقی می کرده است.

 

در همین زمینه برخی رسانه های ایران فیلمی از حضور اولیای دانش آموزان قربانی آزار جنسی در مدرسه منتشر کرده اند که می گویند ۱۷ نفر از دانش آموزان روانکاوی شده و ۱۶ نفر آنها گفته اند که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند.

 

معاون آموزش و پرورش منطقه در گفت و گو با خانواده دانش آموزان در این فیلم اطمینان می دهد که آموزش و پرورش خود یکی از شاکیان این مسئول بوده، اما برخی از اولیا این مساله را رد کرده و خواهان اعلام شماره پرونده شکایت آموزش و پرورش شدند.

 

این مقام مسئول در این فیلم در جواب اعتراض اولیای دانش آموزان می گوید که آموزش و پرورش قصد ماله کشی ندارد و خود شاکی پرونده است.

 

خبرآنلاین می نویسد که تصاویری که پدر و مادر دانش آموزان از این مسئول مدرسه ارائه کرده اند نشان می دهد فرد یاد شده دستبند به دست و در حضور پلیس اقرار می کند او با پخش تصاویر فیلمهای مستهجن، بچه ها را تحریک به اعمال غیراخلاقی کرده است.

 

اولیای دانش آموزان می گوید هم اکنون بچه ها تحت درمان روانشناسی هستند و با وجودی که فصل امتحانات آنهاست، از لحاظ روحی و روانی به شدت آسیب دیده اند.

 

 

جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران، در مورد خبر تجاوز جنسی به دانش آموزان گفت: حسب گزارش مورخ 1397/3/7 مرکز عملیات پلیس اطلاعات و امنیت عمومی تهران بزرگ در تاریخ 1397/3/6 و در پی تماس شهروندان با مرکز فوریت‌های پلیس 110 مبنی بر وقوع درگیری در یکی از دبیرستان‌های غرب تهران، مأموران پلیس به محل اعزام شدند و متعاقبا 15 نفر از اولیای‌ دانش‌آموزان مبادرت به طرح شکایت نموده و اعلام کرده‌اند متهم به فرزندانشان تعرض جنسی نموده است.

 

به گفته دادستان تهران، متهم نزد ضابطان و قاضی دادسرا اقرار نموده که در یک نوبت فیلم‌های مستهجنی که در گوشی تلفن همراه خود داشته است را برای تعدادی از دانش‌آموزان پخش کرده است، اما سایر اتهامات را منکر شده است. با انعکاس موضوع به دادسرا و تشکیل پرونده کیفری، متهم تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و با صدور قرار تأمین به زندان معرفی شده است. تحقیقات در پرونده ادامه دارد.

 

این نخستین بار نیست که خبری از این دست در رسانه‌های ایران منتشر می‌شود.

 

بیش از یک سال پیش خبر شکایت خانواده چند کودک و نوجوان از سعید طوسی منتشر شد. شاکیان آقای طوسی را متهم کردند که کودکان تحت آموزش خود را مورد آزار جنسی قرار می‌داده است.  بهمن ماه سال گذشته آقای طوسی از اتهام آزار جنسی کودکانی که به آنها قرآن درس می‌داد تبرئه شده است.

 

از حدود دوسال پیش نیز در پی شکایت خانواده های قربانیانی که مورد آزار جنسی و تجاوز سعید طوسی قاری قرآن حکومتی و مورد حمایت همیشگی علی خامنه ای رهبر ایران، شاکیان بدون رسیدگی عادلانه به پرونده از طرف سیستم قضایی فاسد جمهوری اسلامی شاهد حکم برائت برای سعید طوسی گشته بودند.

 

سعید طوسی تهدید کرده بود در صورت محکومیت افراد زیادی از راس حکومت را با خود قربانی خواهد کرد و همه اسرار در مورد کارهایی که مربوط به نهادینه شدن این آزارهای جنسی در راس حکومت می باشد را افشا خواهد نمود.

 

همچنین سال گذشته در پی انتشار گزارش‌هایی از آزار و اذیت یک دختر دانش آموز ۱۲ ساله از سوی سرایدار مدرسه‌ای در ارومیه در شمال غربی ایران، مقام‌های قضایی محلی، از بازداشت سرایدار این مدرسه و شماری از معترضان خبر داده‌اند که به ساختمان مدارس خسارت وارد کرده بودند.

 

آزار و اذیت یک دانش‌آموز ۹ ساله توسط معلمش در روستایی در استان زنجان دو سال پیش رسانه‌ای شد و در همان زمان اداره کل آموزش و پرورش این استان گفته است که صحت این گزارش تحت بررسی است.

 

روزنامه "مردم نو"، یک روزنامه محلی زنجان روز ۱۳ اردیبهشت ماه گزارشی درباره "تجاوز یک معلم به دانش آموز ۹ ساله در یکی از مدارس روستای قره محمد زنجان" منتشر کرد. در این گزارش به نقل از مادر و دایی این دانش آموز آمده بود: "این دختر مدت ها توسط این فرد مورد آزار و اذیت جسمی و روحی بوده، اما از ترس تهدیدها و آبروریزی احتمالی لام تا کام حرفی به زبان نیاورده است."

 

براساس این گزارش، موضوع به رئیس پاسگاه نیروی انتظامی منطقه اطلاع داده می شود و قاضی در جریان قرار می گیرد. این دانش آموز برای معاینات به پزشکی قانونی فرستاده شده و دستور بازداشت معلم صادر می‌شود. اما پس از بررسی قضایی پرونده، این معلم به قید ضمانت آزاد شده است.

 

از دیگر مواردی که در این حوزه رسانه‌ای شد،آزار جنسی و تجاوز به تعدادی دانش آموز پسر توسط ناظم یک دبستان در غرب تهران در سال ۱۳۹۳ بود.

 

پزشکی قانونی در همان زمان اعلام کرد که شش دانش آموز این دبستان پسرانه مورد تجاوز جنسی قرار گرفته‌اند. واکنش مظفر الوندی، دبیر مرجع ملی حقوق کودک درباره این پرونده نیز در آن زمان با واکنش‌هایی مواجه شد: "من اعتقاد دارم که تمامی این موارد به زور نبوده و در برخی موارد گرایشی دو طرفه وجود داشته است."

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

گوناز تی وی

E.H

 

 

 

Post | Gunaz article thumb

به اشتراک بگذارید :

Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social
دیدگاه‌ها
نوشتن دیدگاه
gun az article

توزیع تراکت در تبریز؛ بلوچستان، الاحواز، آذربایجان دردهایی با درمان مشترک

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

قرائت بیانیه تجمع اعتراضی جمعیت حقوق بشر آذربایجان ارک در مقابل سازمان ملل متحد در ژنو توسط دکتر ماشاله رزمی

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

مصاحبه با خانم شیرین اردکانی در مورد کنفرانس جمعیت ارک در مقرر سازمان ملل متحد در ژنو

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

مصاحبه با خانم آلیسون افشاری در مورد کنفرانس جمعیت ارک در مقرر سازمان ملل متحد در ژنو

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

اردبیل: سید حسن عاملی محبوب ترین باب اسفنجی ایران + عکس

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

توییت مایکل دوران سیاستمدار سرشناس آمریکایی درباره تظاهرات ملت آذربایجان‌جنوبی در بروکسل

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

گزارش شرکت جمعیت ارک در۵۲ مین أجلاس شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

از آذربایجان تا بروکسل؛ صدها نفر در مرکز اروپا شعار «آزادلیق، عدالت، میللی حکومت» سردادند

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

تصاویری از وضعیت بغرنج باغ وحش ارومیه

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

مصدوم شدن دست‌کم ۱۶۵ نفر در جدیدترین زلزله خوی

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

استاد پژوهشگاه زلزله: حذف آب‌های زیرزمینی و خشک کردن دریاچه ارومیه دلیل وقوع زلزله خوی است

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

کارنامه حکومت ایران در نقض حقوق بشر آذربایجان سال ۱۴۰۱؛ ۱۰۵سال و ۷ماه و ۲۱ روز حبس ، ۳۵۲ ضربه شلاق و ۴۲۰میلیون ریال جزای نقدی

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

ارومیه؛ سیاوش سلیمانی پور از اتهامات انتسابی در دادگاه تجدیدنظر تبرئه شد

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

به هلاکت رسیدن چهار نیروی ایران در حمله هوایی اسرائیل به فرودگاه حلب

۱۴۰۲-۰۱-۰۴

gun az article

‌ پاسخ شهروندان آذربایجان جنوبی به تهدیدات رژیم تهران؛ کمپین نمایش پرچم آذربایجان + عکس

۱۴۰۲-۰۱-۰۴

gun az article

جعل و صداگذاری ناشیانه سخنان سرباز آذربایجانی توسط رسانه های رژیم ایران + فیلم

۱۴۰۲-۰۱-۰۴

gun az article

خواننده مشهور آذربايجانی در «میتینگ بروکسل» شرکت می کند

۱۴۰۲-۰۱-۰۴

gun az article

کنفرانس جمعیت حقوق بشر آذربایجان ارک در سازمان ملل برگزار شد - تصویر

۱۴۰۲-۰۱-۰۳

gun az article

تداوم بازداشت و بلاتکلیفی حسین بیات در زندان زنجان

۱۴۰۲-۰۱-۰۳

gun az article

دیوان کیفری بین‌المللی: هرگونه تهدید مرتبط با حکم بازداشت پوتین را نمی‌پذیریم

۱۴۰۲-۰۱-۰۳