سپاه پاسداران چرا زهرا نویدپور را کشت؟

۲۴.۱۰.۱۳۹۷, ۲۳:۱۰

گوناز تی وی: جسد بی جان خانم زهرا نوید پور که توسط حاج سلمان خدادادی نماینده اطلاعاتی شهر ملکان در مجلس حکومت ایران به وی تجاوز شده بود، در منزل مادری اش در روز یکشنبه تاریخ 16 دی ماه 1397 شمسی پیدا شد که بارها توسط این نماینده جانی مورد سوء استفاده جنسی و تجاوز قرار گرفته بود.

 

قتل زهرا نویدپور و اسناد منتشره در مورد ارتباط وی با حاج سلمان خدادادی و سرهنگ های سپاه پاسداران ملکان باعث شد که پای این دو نهاد اطلاعاتی رژیم ایران به این جنایت کشیده شود.

 

از سازمان اطلاعات سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات با عنوان نهادهای «اطلاعات موازی» نام برده می‌شود که با هم در رقابت تنگاتنگ برای حذف همدیگر در نظر این دو نهاد از اشراف بر امور امنیتی و اطلاعاتی است.

 

سازمان اطلاعات سپاه که بطور مستقیم تحت نظارت علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی ایران است در حقیقت این سازمان در عمل بازوی اقدام و اجرای وی بوده و با جمع آوری اطلاعات، داده ها و ارزیابی های غیرعلمی خود بر تصمیم و تفکر وی تاثیر می گذارد. در مقابل وزارت اطلاعات تحت امر قوه مجریه بوده، خامنه ای هم آنها را انقلابی ندانسته و اهمیتی که به سازمان اطلاعات سپاه قائل است، برای وزارت اطلاعات تمایلی نشان نمی دهد.

 

از طرف دیگر هم سازمان اطلاعات سپاه مواضع رادیکال و تندرویانه و جناحی به مسائل دارد. نگاه توطئه محور و متکی بر ارعاب و سرکوب شهروندان و منتقدین سیاسی باعث شده که داوری هایشان مورد تایید و خوشایند علی خامنه ای است. این موارد در وزارت اطلاعات نسبت به سازمان اطلاعات سپاه کمتر به چشم می خورد. در حقیقت در نظر وزارت اطلاعات رعایت منافع حکومت و مصالح رژیم مطرح است که سازمان اطلاعات سپاه با رویکرد سرکوبگرایانه و غیر منطقی که دارد در خدمت منویات و مصالح شخص اول رژیم یعنی رهبری حکومت است.

 

این موارد و اقدامات خودسرانه سپاه با تکیه بر قدرت ولی فقیه اختلاف بین این دو نهاد حکومتی را دوچندان کرده است. این اختلاف و رقابت منفی بین سپاه و وزارت اطلاعات باعث شده که اطلاعات سپاه پاسداران به مسائل و موضوعاتی ورود کند که در حوزه اختیارات و وظایف خود نیست.  

 

یکی از دلایل مهم که اطلاعات سپاه بر پرونده تجاوز زهرا نویدپور ورود کرد، سیطره بر مسائل اجتماعی و سیاسی با نگاه امنیتی بود که می خواهند از دست وزارت اطلاعات خارج نمایند. در حقیقت قصد آنان حمایت از زهرا نویدپور نبود، بلکه با استفاده ابزاری از این قربانی تجاوز جنسی می خواستند یکی از مهره های اصلی وزارت اطلاعات یعنی حاج سلمان خدادادی را از صحنه سیاسی حذف نمایند.

 

تلاش سپاه برای حذف سیاسی سلمان خدادادی به این علت بود که وی یکی از چهره های شاخص وزارت اطلاعات در مجلس شوری اسلامی ایران است و این نهاد در نظر دارد در انتخابات مجلس آینده و مهندسی آن، افراد خود را تحت عنوان نماینده به مجلس بفرستد و عوامل وزارت اطلاعات را از مجلس آینده پاکسازی کند.

 

حذف سیاسی حاج سلمان متجاوز یکی از موارد اصلی بود که برای آن زهرا نویدپور به عنوان ابزاری توسط اطلاعات سپاه استفاده گردید. پس از آن سپاه برای اینکه رابطه فرماندهان خود با زهرا نویدپور برای افکار عمومی فاش و آشکار نشود، قتل زهرا نویدپور را در تهران طرح ریزی و در ملکان با توسل به عوامل خود اجرا نمود. غافل از اینکه فایل های صوتی روابط فرماندهان سپاه با زهرا نویدپور قبل از مرگ مقتول در اختیار گوناز تی وی قرار گرفته بود که افکار عمومی را به طور واضح در جریان توطئه شوم این سازمان اطلاعاتی قرار می دهد.  

 

سپاه پاسداران همچنین یک ضعف اطلاعاتی در اجرای پروژه قتل زهرا نویدپور به خود راه داده بود. عوامل سپاه پاسداران چنین وانمود می کردند که متجاوز با توجه به اینکه قربانی تجاوز را تهدید کرده، تمامی شک و شبهات در جامعه در پیدا کردن عامل قتل زهرا نویدپور به سوی حاج سلمان سرازیر شده و سپاه پاسداران از اتهام قتل تبرئه خواهد شد که انتشار فایل های صوتی مذکور پرده از جنایت این نهاد اطلاعاتی و نظامی برداشت و توطئه آنها نقش بر آب شد.

 

قتل زهرا نویدپور ذره ای از مجازات حاج سلمان در مورد تجاوز نمی کاهد. در حقیقت این شهروند آذربایجانی قربانی فساد و باندبازی سیستماتیک  و تسویه حساب های سیاسی در وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه گردید.

 

 قتل زهرا نویدپور همچنین باعث واکنش منفی و ابراز انزجار شدید افکار عمومی آذربایجان از متجاوز و سپاه پاسداران شده است. اکثر کاربران شبکه های اجتماعی خواهان اجرای عدالت در مورد قتل زهرا نویدپور و تجاوز به وی هستند. آنان می گویند، بایستی حاج سلمان در مورد اقدام غیر انسانی خود محاکمه شود و سپاه پاسداران همچنین در مورد قتل زهرا نویدپور برای افکار عمومی حساب پس دهد.  

 

گوناز تی وی

E.H

 

 

Post | Gunaz article thumb

به اشتراک بگذارید :

Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social Post | Gunaz article social
دیدگاه‌ها
نوشتن دیدگاه
gun az article

تورم سال ۱۴۰۱: هزینه خانوار ۶۳٬۹ درصد افزایش یافت

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

بازگشایی مرز ترکیه و ارمنستان برای «اتباع کشورهای ثالث»

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

628 بلوچ در سال گذشته اعدام و کشته شدند

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

برافراشتن نمادهای جعلی و تروریستی توسط طرفداران ارمنی در بازی ترکیه و ارمنستان

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

قصاص قبل از جنایت؛ کافه‌ای را در همدان به اتهام زمینه‌چینی برای رقص پلمب کردند

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

عفو «۵ هزار مجرم سابق» روسیه بعد از مشارکت در جنگ اوکراین

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

تدابیر آذربایجان برای جلوگیری از استفاده غیرقانونی گروه‌های مسلح ارمنی از مسیرهای منتهی به قره‌باغ

۱۴۰۲-۰۱-۰۶

gun az article

موج هشتم کرونا در ایران؛ افزایش وضعیت قرمز و مرگ و میر مبتلایان

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

رافائل گروسی: در اماکن عمومی ایران شواهدی از «فعالیت هسته‌ای» پیدا شده است

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

حمله دوباره به مواضع ایالات متحده در سوریه توسط نیروهای نیابتی ایران

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

مولوی عبدالحمید: انتخابات جمهوری اسلامی در طول سال‌های گذشته انتصاب بوده است

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

افزایش شمار تلفات نیروهای وابسته به ایران به ۱۴ نفر در حمله هوایی آمریکا

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

ژنرال ارشد آمریکایی: پنتاگون «چندین گزینه» برای مقابله با ایران اتمی آماده کرده است

۱۴۰۲-۰۱-۰۵

gun az article

قانونگذاران آمریکایی از اروپا خواستند سپاه پاسداران را تروریستی اعلام کند

۱۴۰۲-۰۱-۰۴

gun az article

خاندوزی: روسیه بزرگ‌ترین سرمایه‌گذار خارجی در ایران است

۱۴۰۲-۰۱-۰۴

gun az article

حمله هوایی آمریکا به مواضع نیروهای تحت حمایت سپاه پاسداران ایران در سوریه

۱۴۰۲-۰۱-۰۴

gun az article

هشدار سازمان اطلاعات عراق به جبهه ترکمن‌ها نسبت به خطر حمله پ.ک.ک

۱۴۰۲-۰۱-۰۴

gun az article

عضو تشکیلات دولتی خانه کارگر: مزد ۸ میلیون تومانی کارگر کفاف یک دست کت و شلوار را هم نمی‌دهد

۱۴۰۲-۰۱-۰۳

gun az article

کنفرانس آب سازمان ملل در روز جهانی آب آغاز شد

۱۴۰۲-۰۱-۰۳

gun az article

حکم غرامت ۱.۶۸میلیارد دلاری آمریکا علیه ایران

۱۴۰۲-۰۱-۰۳